szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

kołdra
Dom i Ogród

Jaki typ kołdry powinieneś wybrać?

Komfortowy sen to podstawa do wysypiania się i prawidłowego funkcjonowania. Budząc się w wygodnym łóżku, na odpowiedniej poduszce i z dobrze dobraną kołdrą będziesz miał energię na cały dzień. Warto zadbać o komfort naszego snu. Przede wszystkim pozbędziesz się problemów z zasypianiem, a Twój organizm dużo szybciej się zregeneruje. Na komfortowe warunki snu składa się kilka elementów. Jednym z nich jest odpowiednia kołdra. Czy wiesz ile jest typów tego produktu? Czy wiesz, który z nich powinieneś wybrać? Podpowiadamy!

Rodzaje kołder – jak je dzielimy?

Istnieją różne kategorie kołder. Możemy je podzielić np. ze względu na rozmiar. Jednak to nie to jest najważniejsze. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wypełnienie pościeli oraz materiał, z którego jest zrobiona. To właśnie ze względu na te dwa czynniki powinniśmy wybierać odpowiednią kołdrę. 

Jakie są kołdry puchowe?

Kołdra puchowa była niegdyś najpopularniejszym typem. Wypełnieniem takiej pościeli są gęsie i kacze pióra. Kołdry są ciepłe, ale jednocześnie dobrze cyrkulują powietrze i odprowadzają pot. Obecnie są one drogie i można uznać je za towar z wyższej półki. Są naturalne, ekologiczne i nadają się do użytku przez cały rok. 

Kołdra z pierzem a kołdra puchowa

Wiele osób myli te dwie kołdry. Jednak kołdra puchowa zawiera same ptasie pióra, a pierze to połączenie piór z puchem. Wpływa to na mniejsze odprowadzanie wilgoci. Kołdra z pierzem jest też nieodpowiednia dla alergików, gdyż może wywołać reakcję uczuleniową. 

Kołdra wełniana – idealna na zimę

Kołdra z wełną jest bardzo miła w dotyku i miękka. Ten produkt nie wywołuje alergii oraz jest bardzo oddychający. Nie pocimy się pod taką kołdrą i możemy komfortowo spać. Jest ona jednak polecana na okres zimowy, gdyż jest bardzo ciepła. Kołdrę wełnianą poleca się osobom cierpiącym na reumatyzm. 

Kołdry z włókna poliestrowego lub silikonowego

Te dwa typy są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Jest tak ze względu na ich niski koszt produkcji i przystępne ceny. Kołdra wypełniona jest spiralnymi włóknami z poliestru lub silikonu. Produkt ten jest bardzo lekki i sprężysty, a przy tym antystatyczny. Jeśli zdecydujemy się na włókno silikonowe, to kołdra będzie jeszcze lżejsza i elastyczniejsza. Nie łapie kurzu ani bakterii, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie dla alergików. Jednak kołdry te mogą być niewystarczająco ciepłe dla niektórych osób. 

Istnieją także inne typy kołder, które są mniej popularne. Mowa tu o produktach bambusowych, jedwabnych czy z włókna kukurydzianego. Warto przypatrzeć się poszczególnym typom i sprawdzić, co spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Weź pod uwagę także rodzaj poszycia oraz rozmiar. Materiał zewnętrzny także może być różny w dotyku oraz mniej lub bardziej przepuszczać powietrze. Koniecznie więc weź wszystkie te kwestie pod uwagę! Tylko wtedy znajdziesz idealny produkt dla siebie.