szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

kalosze
Moda

Męskie kalosze – bardzo proszę!

Przystosowanie ubioru do warunków środowiskowych to jedno z podstawowych zasad przetrwania. Niemniej, znajduje również zastosowanie w bardziej cywilnych sferach życia. Komfort pracy, bezpieczeństwo i cyrkulacja powietrza mają znaczenie dla każdej osoby przebywającej dużo na zewnątrz. Szczególnie jeżeli narażona jest na działanie wilgoci. Najmocniej narażone są na nią stopy, to nimi organizm traci wszelkie ciepło. Odpowiednie dobranie obuwia jest więc bardzo ważne. Warto zastanowić się nad tym, jakie cechy powinny mieć męskie kalosze odpowiedniej jakości.

Dla kogo dokładnie

Tego typu obuwie znajduje dosyć wszechstronne zastosowanie. Należy jednak przede wszystkim do ubioru roboczego i pracującego. Znaczy to, że towarzyszyć będzie mężczyznom podczas wykonywania ich obowiązków. Kalosze męskie preferują więc rolnicy oraz pracownicy ubojni. Wśród leśniczych równie często można spotkać posiadaczy pary dobrych butów tego typu. Skoro już o tym mowa, istnieją pewne pasje o specyficznym charakterze. Wędkarze wręcz ubóstwiają wodery, zaś niejeden myśliwy wyrusza na polowanie właśnie w kaloszach. Co jednak budzi takie zainteresowanie wokół kaloszy? Wydaje się, że wykonany z gumy wysoki but to żadna filozofia. Otóż niekoniecznie.

Filozofia męskiego kalosza

Jak się okazuje, tego typu obuwie tworzone jest w oparciu o specjalistyczne technologie. Rzecz jasna mowa tutaj o butach wysokiej klasy, mających zastosowanie terenowe. Chodzi o kalosze męskie dla leśników, myśliwych oraz wędkarzy. Firmy korzystają z najlepszych materiałów, takich jak kauczuk. Wyposażenie ich w podeszwę antypoślizgową to standard. Odpowiednią izolację przed wilgocią zapewnić może jedynie optymalna grubość buta. Jest to również istotne w wypadku kaloszy dla myśliwego. Zbyt cienkie obuwie łatwo uległoby przebiciu pośród chaszczy. Niemniej, gruby but to słaba wymiana powietrza. Dlatego też stosuje się specjalistyczne wkładki, zarówno termoizolacyjne, jak i odprowadzające ciepło ze środka. Najwyższej klasy sprzęt będzie posiadał nawet specjalne ściągacze do regulacji rękawa buta. Spotyka się również formy z zamkami ułatwiającymi zdjęcie z przepoconej stopy.

But pracujący

Męski kalosz to obuwie towarzyszące podczas pracy i wędrówki po lesie. Musi być wygodny, niemniej wielce praktyczny! Taką charakterystyką poszczycić się mogą jedynie buty z najlepszych sklepów. Warto więc wydać nieco więcej, a zdobyć parę porządnych kaloszy. Opłaci się. Przecież nikt nie lubi mieć mokrych nóg podczas wędrówki po leśnej głuszy.