szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

makijaż dla brązowych oczu
Lifestyle Moda i Uroda

Makijaż do brązowych oczu

Makijaż to szybki sposób na to, by ukryć mankietów i słabe strony swojej urody, a na światło dzienne wydobyć to, co najpiękniejsze. Trening czyni mistrza i dokładnie tak jest właśnie w przypadku makijażu. Nie da się bez praktyki robić tego dobrze. Na szczęście to przyjemne lekcje, które każda kobieta może odbywać samodzielnie, w swoim wolnym czasie. Dla relaksu, treningu i coraz lepszych umiejętności.

kosmetyki do makijażu brązowych oczu

Zanim rozpocznie się treningi, warto kupić wszystko to, co potrzebne i niezbędne. Najlepiej od początku inwestować w kosmetyki lepszej jakości. One zupełnie inaczej prezentują się na skórze. Mają inną konsystencję, dlatego lepiej stapiają się ze skórą, dają się blendować co oznacza, że stapiają się ze sobą, dzięki czemu nie ma wyraźnego przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami. Makijaż wygląda doskonale, naturalnie i profesjonalnie. Jakie kosmetyki kupić? Nieodzowne będą cienie do powiek, na przykład w postaci palety. Jeżeli w palecie będzie sporo odcieni, uda się stworzyć pełniejszy makijaż na wiele różnych okazji. Dzięki temu jedna paleta wystarczy. Kolejny ważny punkt to eyeliner. Służy on do robienia wyraźnych kresek, które podkreślają górną powiekę. Do brązowych oczu można wybrać brązowy, czarny, fioletowy lub zielony. Dzięki temu makijaż będzie prezentował się ciekawie. Ważny jest też tusz do rzęs. Warto określić swoje potrzeby względem tuszu. Czy ma być pogrubiający, wydłużający. Modny akcent w makijażem to ładnie zaznaczone brwi. Nie wolno o tym zapomnieć. Bez makijażu brwi oczy wyglądają dość niewyraźnie. Jeśli brwi są grube i gęste, wystarczy je tylko poczesać, ewentualne zaznaczyć ich kształt i kontur jakimś żelem utrwalającym.

makijaż dla brązowych oczu – najważniejsze punkty

Jak wykonać makijaż branżowych oczu? Jeśli ma być bardzo trwały, trzeba nałożyć bazę. Można położyć ją po prostu opuszkiem palca na górną powiekę. Następnie wykonuję się makijaż cieniami. Można stworzyć niezwykle efektowny smokey eye. Oczy są wtedy mocno podkreślone ciemnymi cieniami. Na co dzień wystarczy zaznaczyć linię rzęs jednym kolorem. Do brązowych oczu pasują cienie brązowe, zielone, szare, fioletowe. Tak naprawdę każdy kolor, który podbija kolor tęczówki. Potem odrobina tuszu lub trochę więcej jeśli efekt ma być wyrazisty i mocny. Gdzie szukać inspiracji i pomysłów na makijaż? Na przykład w internecie, na popularnych kanałach o makijażu. Można też po prostu samemu eksperymentować, szukać połączeń kolorów, dzięki którym makijaż będzie jak z żurnala.