szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

reczniki do hotelu
Lifestyle

Jak wybrać odpowiednie ręczniki do hotelu?

Jak wybrać odpowiednie ręczniki do hotelu?

Zestawienie kwestii wizerunkowych, oszczędności i funkcjonalności jest dla managerów hotelów ważnym zadaniem. Okazuje się, iż wymienione elementy muszą ze sobą współdziałać nawet w czasie kompletowania wyposażenia do pokojów, takiego jak ręczniki dla gości. Jak wybrać odpowiednie ręczniki do hotelu? Jakie kwestie powinien uwzględnić producent tekstyliów hotelowych?

Miła w dotyku 100% bawełna

Producent ręczników hotelowych powinien przede wszystkim zadbać o wytrzymały, chłonny, a przy tym przyjemny w dotyku materiał. Każdy, kto pracuje w hotelarstwie, zgodzi się na pewno, iż skład tekstyliów jest naprawdę niezwykle istotny. Nie bez przyczyny praktycznie każdy producent tekstyliów hotelowych wytwarza je z samej bawełny, która odznacza się miękkością, co ma na pewno wpływ na wygodę użytkowania ręczników.

Właściwa gramatura i mocny splot

Producent ręczników hotelowych musi też uwzględniać wysoką gramaturę. Z jakich względów? Tego typu tekstylia poddawane są intensywnemu użytkowaniu, wymagają też wielokrotnego prania często w wysokiej temperaturze. Zatem muszą być wytrzymałe, aby służyły gościom możliwie najdłużej, a przy tym estetycznie się prezentowały.

To właśnie właściwa gramatura (zależnie od przeznaczenia ręcznika hotelowego może to być przedział pomiędzy 400-550 g) materiału zapewni omawianym tekstyliom znaczną trwałość. Warto podkreślić, że im gęstszy splot zastosuje producent ręczników hotelowych, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, iż skurczą się one podczas prania.

Dokładne wykończenie

Dobry producent ręczników hotelowych zdaje sobie świetnie sprawę, jak istotne jest dbanie o szczegóły – dokładne wykończenie, równe szwy i brzegi, brak wystających nieestetycznie nitek świadczą o najwyższej jakości oferowanych produktów, warto zatem zwrócić uwagę na takie właśnie drobiazgi w czasie robienia zakupów do własnego hotelu.

Dobra chłonność i szybki proces schnięcia

Ręczniki bawełniane potrafią bardzo dobrze wchłaniać wodę (także te produkowane z dodatkiem włókien bambusowych). Znacznie gorszą chłonnością odznaczają się zaś ręczniki wykonane z tak zwanej mikrofibry. Warto, abyśmy przeprowadzili test ręczników, polewając je niewielką ilością wody. Jeżeli kropelki wsiąkną natychmiast w materiał, oznacza to, iż produkty te mają wysoką chłonność i jak najbardziej sprawdzą się w przypadku gości hotelowych.

Jeśli zaś woda spłynie po ręcznikach albo będzie się bardzo powoli wchłaniała, to były one z dużym prawdopodobieństwem pokrywane silikonem i nie warto w nie w ogóle inwestować.