szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

materac dla dziecka
Lifestyle

Pokój dla dziecka

Posiadanie dziecka wiąże się z bardzo dużymi kosztami o których każdy ojciec i matka powinni wiedzieć na długo przed podjęciem decyzji o tym czy chcą mieć własne potomstwo. Bardzo wiele osób po wzięciu ślubu nie myśli o tym i nie posiadając odpowiednich warunków finansowych decydują się na dziecko. Dopiero po urodzeniu malucha dowiadują się z jak ogromnymi kosztami muszą się mierzyć. W ostatnich latach młode rodziny i pary posiadające dzieci zostały wszakże delikatnie odciążone dzięki programowi 500+ oraz kilku innym programom socjalnym wspierającym finansowo wielodzietne rodziny, ale nadal są to sumy zbyt małe żeby pokryć chociażby połowę wszystkich kosztów jakie wiążą się z utrzymaniem kilku czy kilkunastoletniego dziecka.

Pierwsze problemy finansowe mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach po przyjściu pierwszego dziecka na świat. Już wtedy młody rodzic musi zderzyć się z brutalną rzeczywistością, czyli kupieniem pierwszej wyprawki dla swojego dziecka. Na koszt takiej wyprawki składają się podstawowe i niezbędne rzeczy w pierwszych miesiącach życia malucha. Mowa tutaj o takich zakupach jak zakup łóżeczka dziecięcego, wózka, zabawek, ubranek, ogromnych zapasów pieluch, talku i innych środków czystości, a także zakup wszelkiego rodzaju leków. Należy bowiem pamiętać o tym, że w ciągu pierwszych kilku lat życia dzieci są niezwykle chorowite i podatne na różnego rodzaju urazy i dolegliwości. Oznacza to, że wizyty u lekarza nie będą incydentalnymi przypadkami z którymi młodzi rodzice będą musieli mierzyć się tylko raz czy dwa razy do roku. Będą to wizyty każdego miesiąca, czasami nawet po kilka wizyt w ciągu zaledwie kilku tygodni. Każda taka wizyta to dodatkowe koszty, a także dodatkowe leki, które należy kupić.

Wraz z dorastaniem dziecka ceny wcale nie idą w dół. Jest wręcz przeciwnie i z każdym rokiem utrzymanie potomstwa jest tylko droższe. W wieku około pięciu lat musimy zadbać o to żeby nasze dziecko posiadało własny pokój. Wiąże się to nie tylko z oddaniem jednego z pokojów swojemu podopiecznemu, ale również z dużymi kosztami remontu i zakupu odpowiednich mebli. Młodzi rodzice muszą zadbać wówczas o kupno takich rzeczy jak łóżko, materac dla dziecka, biurko, fotel, kanapa, odpowiednie oświetlenie czy też nowe zabawki, które będą stały w nowym dziecięcym pokoju. Koszt wyremontowania i umeblowania takiego jednego pokoju potrafi czasami przekroczyć kwotę dziesięciu tysięcy złotych. I nie jest to wydatek jednorazowy, ponieważ po kilku latach pokój trzeba będzie odświeżyć i wydać wówczas kolejne tysiące złotych.

spadental.pl