Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle ćwiczenia na krzywe plecy

Ćwiczenia na krzywe plecy

Data publikacji 30 stycznia 2021


Aktywność fizyczna jest bardzo ważna przy jakichkolwiek problemach z kręgosłupem. Oczywiście ta aktywność powinna być indywidualnie dobrana do danego człowieka, biorąc pod uwagę jego dolegliwości, dotychczasową historię leczenia i obecny stan zdrowia.

Podejście pacjenta

Nie ma chyba człowieka, który miałby kręgosłup w idealnym stanie. Na stan kręgosłupa składa się przecież doświadczenie całego życia. Niektórzy mają pracę siedzącą, co wcale nie jest dobre dla organizmu. Tak naprawdę każda praca w wymuszonej pozycji w mniejszym lub większym stopniu niszczy kręgosłup. Również ludzie ciężko pracujący fizycznie bardzo często muszą korzystać z leków przeciwbólowych albo rehabilitacji, ponieważ ich kręgosłup jest w złym stanie. Jeżeli problem zostanie uchwycony na wczesnym etapie, można jeszcze rozwiązać go poprzez odpowiednie ćwiczenia i współpracę z fizjoterapeutą. Czasami jednak zostaje już tylko operacja. Lekarz powinien wskazać pacjentowi najlepsze możliwości wyjścia z danych problemów. Niezbędna jest oczywiście współpraca pacjenta, nie może on ukrywać swoich dolegliwości, bagatelizować ich i udawać, że ćwiczy, jeżeli nie ćwiczy. Szczerość ze strony pacjenta jest bardzo ważna w kontaktach z lekarzem i fizjoterapeutą. Rehabilitacja nie może być poprawnie przeprowadzona, jeżeli pacjent nie będzie ćwiczył w domu tego, co zalecił fizjoterapeuta. Dlatego też należy ściśle trzymać się jego wskazań. Jest to osoba wykształcona i wykwalifikowana, aby pomagać ludziom.

Wsparcie specjalisty

Ćwiczenia na krzywe plecy są bardzo różne. Warto uważać, aby nie zrobić sobie krzywdy takimi ćwiczeniami wykonywanymi na własną rękę. Zdecydowanie warto przynajmniej na początku ćwiczyć pod okiem dobrego fizjoterapeuty. Taka osoba będzie w stanie skorygować złą postawę podczas ćwiczeń i pokazać pacjentowi, jak ćwiczyć we właściwy sposób. Czasami nawet jeden zły ruch może powodować nasilenie dolegliwości. Wtedy ćwiczenia, zamiast pomóc, zaszkodzą. Pacjent może mieć nieuzasadnione pretensje do specjalisty. Dlatego też warto ćwiczyć pod nadzorem, przynajmniej na początku. Specjalista dokładnie obserwuje każdy ruch swojego pacjenta i na bieżąco koryguje jego postawę. Poradnia bólu pleców to doskonałe miejsce, aby zmierzyć się ze swoimi dolegliwościami. Bardzo często takie miejsca znajdują się przy poradniach ortopedycznych. Czasami ludzie mają dylemat gdzie najpierw się udać. Czy ma to być lekarz ortopeda czy fizjoterapeuta. Tylko i wyłącznie lekarz ortopeda ma możliwość skierować pacjenta na RTG, wydaje się zatem, że dobry pomysłem jest pójście najpierw do lekarza, aby dokładnie zdiagnozować jaki jest problem. Wtedy też fizjoterapeuta będzie miał łatwiejsze zadanie.

urządzenie rozruchowe do samochodu

Redakcja szczesna.pl

Nasi redaktorzy na portalu Szczęsna.pl to zespół wielbicieli wiedzy i pasjonatów różnorodnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów to ekspert w swojej dziedzinie, posiadający wiedzę i doświadczenie, które umożliwia im tworzenie wysokiej jakości treści. Jako redaktorzy, staramy się dostarczać czytelnikom treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące. Nasz zespół skupia się na różnorodnych tematach, takich jak sport i zdrowie, dom i ogród, biznes i finanse, aby dostarczyć czytelnikom różnorodnych informacji i pomocy w codziennym życiu. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które są zgodne z najnowszymi trendami i oczekiwaniami czytelników. Jesteśmy tutaj, aby inspirować, edukować i wspierać naszą społeczność w ich życiowych wyzwaniach i poszukiwaniach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?