szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

maszyna do szycia
Dom i Ogród

Jaką maszynę do szycia kupić?

Interesujesz się domowymi przeróbkami krawieckimi? Chcesz uszyć wymarzoną bluzkę, spodnie czy sukienkę? A może masz w sobie pasję do szycia? Jeśli tak, musisz zadbać nie tylko o przygotowanie teoretyczne i praktyczne, ale przede wszystkim o odpowiednie wyposażenie. Bez wątpienia najważniejszym elementem domowej pracowni krawieckiej jest maszyna do szycia. Jaką kupić, aby spełniła twoje oczekiwania? Sprawdź nasz krótki poradnik.

Funkcje

Zapomnijmy o maszynach znanych jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, w których nie było niczego więcej poza klasycznym ściegiem, a sprzęt napędzany był siłą własnych nóg lub prostym silnikiem, dopinanym do maszyny. Dziś krawiectwo to zupełnie inna rzeczywistość, którą tworzą nowoczesne urządzenia, łączące w sobie wiele funkcji. Nie musicie mieć osobnego sprzętu do ściegu owerlokowego, łukowego czy siatkowego. Wszystkie te opcje znajdziecie w jednej maszynie – wystarczy odpowiednio ją zaprogramować.

W związku z tym warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie posiada maszyna, którą chcecie kupić. Czym więcej, tym lepiej. Nawet jeśli mielibyście dopłacić kilkaset złotych do bogatszego modelu, zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. Różnicę w cenie łatwo sfinansujecie z pożyczki bez BIK. Co więcej, na zakup maszyny patrzcie perspektywicznie, szczególnie jeśli dopiero zaczynacie przygodę z krawiectwem. To, co jest dobre dziś, nie wystarczy za kilka miesięcy czy lat, gdy zdobędziecie niezbędne umiejętności i będziecie szyć bardziej skomplikowane rzeczy.

Serwis

Bardzo istotną kwestią jest możliwość łatwego serwisowania maszyn. Dziś jest coraz mniej zakładów specjalizujących się w naprawie tego typu sprzętu, a jeśli nadal istnieją, to fachowcy nie podejmują się usprawnienia tanich maszyn, do których trudno znaleźć części zamienne. Warto więc wcześniej sprawdzić, jak wygląda kwestia serwisu. Czy jest on bez problemu dostępny, czy też na przykład trzeba wysyłać urządzenie na własny koszt do jednego warsztatu, obsługującego całą Polskę? W tym przypadku musicie liczyć się z co najmniej kilkutygodniowym oczekiwaniem na naprawę.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór maszyny produkowanej przez uznaną markę. Znajdziecie ją bez trudu także na marketowych półkach. Wystarczy porównać oferty poszczególnych sklepów i wybrać tę, która będzie najatrakcyjniejsza. Niekiedy oferowane jest także płatne przedłużenie okresu gwarancyjnego o kilka lat. Jeśli planujecie intensywnie eksploatować zakupioną maszynę, skorzystajcie z tej opcji, w czym pomoże pożyczka bez BIK.