szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

opieka nad dzieckiem
Lifestyle

Obawy przyszłej mamy

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla najbliższych osób. Na szczęście natura w wielu swoich aspektach jest perfekcyjna, dlatego ciąża trwa około 9 miesięcy. Mamy i jej najbliżsi mają czas by przygotować się do nadejścia nowego członka rodziny.

Z pewnością największe obawy i strach towarzyszą mamom, które spodziewają się pierwszego dziecka. W głowie mogą pojawiać się pytania, czy opieka nad dzieckiem ich nie przerośnie, czy podołają trudowi wychowania, czy będą mogły zapewnić godne warunki życia dla maleństwa?

Wiele kobiet sięga w takiej sytuacji zasięga porad w różnych miejscach. Czasami pytają osoby już bardziej doświadczone, innym razem czytają książki lub różne artykuły w Internecie. A najczęściej wszystko na raz.
Jest to oczywiście dobre tylko wtedy gdy same potrafią oddzielić wartościowe treści od tych mniej przydatnych lub nawet szkodliwych.
Warto wiedzieć, że wiedza o dziecku zmienia się i nie wszystkie praktyki stosowane za czasów babć są aktualnie zalecane.

Oswajanie się z faktem przyjścia dziecka na świat, pozyskiwanie wiadomości o tym jak powinna wyglądać opieka nad dzieckiem, jak je karmić, jak dbać o rozwój malucha i wiele innych spraw, pomaga zmniejszyć obawę. One nie znikną prawdopodobnie całkowicie, ale mogą przestać uprzykrzać ten piękny czas oczekiwania.
Rzecz jasna głównym generatorem obaw jest sam poród, który każda kobieta przechodzi inaczej. Tutaj świetną pomocą jest zapisanie się do szkoły rodzenia, gdzie specjaliści pomagają przygotować się do tego ogromnego wysiłku.

Przeczytaj więcej na bezpiecznywozek.pl