szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

Akademia Ignatianum
Lifestyle

Akademia Ignatianum. Czy warto wybrać się do tutaj na studia?

Kraków to miasto studentów, gdzie nie brakuje uniwersytetów i uczelni wyższych. Każda osoba, która chce studiować w tym historycznym mieście, stoi więc przed dużym dylematem: którą placówkę wybrać? Jedną z ciekawszych ofert studiów dla umysłów humanistycznych posiada Akademia Ignatianum. Czy warto właśnie tam zaaplikować?

Ignatianum – tradycja i nowoczesność

Akademia Ignatianum w Krakowie została założona 8 września 1932 roku przez Towarzystwo Jezusowe, gdzie wykładana była filozofia i teologia. Na przestrzeni dekad uczelnia zmieniała się i rozwijała, poszerzając swoją ofertę edukacyjną. Zasłynęła ona wysoką jakością kształcenia w dziedzinie pedagogiki, przede wszystkim kładąc nacisk na refleksyjne spostrzeganie własnej roli zawodowej. Studenci II stopnia studiów mają do wyboru wiele ścieżek kształcenia: pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, resocjalizacyjną oraz szkolną.

W ostatnich latach uczelnia zareagowała na potrzeby rynku, otwierając takie kierunki jak psychologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy turystyka i rekreacja. Do wyboru są nie tylko studia I i II stopnia, ale również podyplomowe. Dzięki nim można zyskać tytuł arteterapeuty, logopedy czy inspektora danych osobowych.

Dlaczego warto kształcić się na Ignatianum?

Ignatianum to coś więcej niż atrakcyjna oferta edukacyjna. Każdy z programów studiów został opracowany tak, aby absolwent mógł rzetelnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Wysoka jakość kształcenia to jeden z atutów akademii. Wśród jej zalet wymienić można lokalizację. Uczelnia znajduje się zaledwie 10 minut od Dworca PKP oraz Rynku Głównego. Jest to nowoczesny budynek, w którym znalazły się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nie brakuje w nim pracowni komputerowej, specjalnej sali biomedyczne oraz multimedialnej sali językowej. Na terenie obiektu każdy student może korzystać z sieci internetowej. Osoby, które szukają odpowiednich warunków do nauki mogą skorzystać z Biblioteki Naukowej Księży Jezuitów w Krakowie.

Uczelnia dba o rozwój studentów, umożliwiając im udział w najróżniejszych wydarzeniach i konferencjach. Istnieje także opcja wyjazdów zagranicznych. Dostępne są liczne kursy i staże, które pozwalają zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Ignatianum to akademia, która wyróżnia się profesjonalizmem, starając się odpowiadać na potrzeby rynku i wypuszczać absolwentów z praktycznymi umiejętnościami. To także miejsce uchodzące za nowoczesne, z przyjazną atmosferą. Czy warto wybrać się tutaj na studia? Odpowiedź może być tylko jedna: tak!