szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

po tonerach do włosów
Lifestyle

Czego należy się spodziewać po tonerach do włosów?

Koloryzacja włosów to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów fryzjerskich, który można aktualnie spotkać. Niekiedyproces koloryzacji włosów wymaga użycia tonera do włosów. Dlaczego? Czemu one służą? Oto kilka wskazówek dla tych osób, które nie mają pewności co do tego, dlaczego fryzjer nakłada na ich włosy toner.

Toner do włosów – wyjątkowy produkt fryzjerski

Mówiąc o tonerze do włosów, należy mieć świadomość tego, że ma się do czynienia z produktem, który dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na kolor włosów. Należałoby dopowiedzieć, że toner do włosów nie jest użytkowany w trakcie samej koloryzacji. Jest on wprowadzony do użycia potem. Dopiero wtedy, jeżeli fryzjer widzi, że koniecznością jest wzmocnie tonacji włosów dając tym samym możliwości stworzenia naturalnego efektu na całej powierzchni. Jest to produkt kosmetyczny, który najczęściej wykorzystywany jest podczas rozjaśniania. Jednak można używać go także przy innych odcieniach kolorystycznych.

Różne tonery do włosów

Nie można powiedzieć, że ma się do czynienia z jednym tonerem. Do dyspozycji ma się różne tonery do włosów, które są w stanie dać zupełnie odmienne efekty. Oto ich lista:

  • fioletowy toner – polecany do użytkowania przy bardzo jasnych blondach, neutralizuje żółte tony;

  • niebieski toner – dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywany przy osobach, które mają do czynienia ze średnim blondem lub lekkim brązem, pomaga w neutralizowaniu pomarańczowo-mosiądzowych odcieni;

  • zielony toner – użytkowany przy włosach ciemnobrązowych i czarnych, dzięki swoim składnikom nadaje się do redukcji czerwonych tonów;

  • czerwony toner – jego zadaniem jest wzmocnienie odcieni purpurowych, czerwonych oraz fioletowo-czerwonych;

  • pomarańczowy toner – polecany do tego, aby nadać intensywności brązom lub złotym blondom;

  • żółty toner – dzięki nim można liczyć na złagodzenie żółtych odcieni oraz podkreślenie brązów.

Profesjonalne tonery do włosów

Należy zdać sobie sprawę z tego, że do wyboru dostępne są profesjonalne tonery do włosów, jakie sprzedawane są przez specjalistyczne sklepy, m.in. fryzjersklep.pl. Są to produkty, które dzięki swoim właściwościom, są w stanie zapewnić naprawdę trwały efekt. Możliwe jest to dzięki intensywnemu napigmentowaniu. Nie są go w stanie zapewnić produkty do tonizacji, jakie można kupić w wielu drogeriach. Aby osiągnąć pożądany efekt, lepiej udać się więc do salonu fryzjerskiego. To właśnie tam wykorzystywane są profesjonalne produkty, które są w stanie zaskoczyć wiele osób.

Materiał zewnętrzny