Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca ekonomia

Czy ekonomia to nadal studia z gwarancję zatrudnienia?

Data publikacji 29 czerwca 2021

Masz praktyczne podejście do studiów? Jeśli tak, z pewnością ważne jest dla ciebie zatrudnienie po otrzymaniu dyplomu. Czy studia ekonomiczne nadal oznaczają dobrą pracę i szybki awans? Na ile ten kierunek jest nadal potrzebny na rynku pracy?

Ponadczasowy zawód dla ścisłych umysłów

Wielu absolwentów szkół średnich wybiera studia pod kątem przyszłego zatrudnienia. Ci, którzy idą za odruchem serca, nieraz muszą inwestować w dodatkowy kierunek, jeśli chcą być atrakcyjni dla pracodawcy. Wśród różnych propozycji studia ekonomiczne wydają się bardzo rozsądną opcją. Decydują się na nie umysły ścisłe, dla których świat finansów i rachunkowości to uporządkowane kolumny cyfr. Na czym polega ponadczasowość ekonomii? Studenci zgłębiają zagadnienia gospodarcze, finansowe, rynki kapitałowe. Uczą się, jaki wpływ na nasze życie mają finanse. To kwestie, które będą istotne w każdej dekadzie, dlatego ekonomia nie zniknie z ofert uczelni.

Uczelnie ekonomiczne i wydziały ekonomii

Gdzie studiować, jeśli chcesz być specjalistą od ekonomii? W Polsce jest kilka uczelni o charakterze ekonomicznym. W ich ofercie przedmiot ekonomia jest odmieniany na wiele sposobów. Część absolwentów zostaje na uczelni jako kadra, inni idą w świat z dobrym, prestiżowym dyplomem. Ze względu na popularność ekonomii, wydziały tego typu mają też inne uczelnie wyższe. Te, które działają w systemie online, lub mają specjalną ofertę dla pracujących, także są oblegane. Wielu studentów nie może sobie bowiem pozwolić na studiowanie w systemie dziennym, a koniecznie chce zdobyć upragnione wykształcenie.

Studia dzienne czy zaoczne?

Zastanawiasz się, jakie studia ekonomiczne podjąć? Sprawdź uczelnię, na której chcesz studiować. Oceń kadrę pedagogiczną i zakres zajęć. Sprawdź, jak potoczyły się kariery absolwentów – uczelnie lubią się chwalić tymi, którzy mają szczególne osiągnięcia. Studia dzienne i zaoczne niewiele się od siebie różnią. Zdajesz taki sam zakres wiedzy, tylko przyswajasz go w nieco innym czasie. Dyplomy wszystkich szkół wyższych są jednakowo honorowane. Starając się o pracę, możesz jednak trafić na pracodawcę bardziej przychylnego konkretnej uczelni.

Przyszły przedsiębiorca zawsze w cenie

Studia ekonomiczne kształcą kadrę biznesową. Część absolwentów zakłada własną firmę, inni szukają swojego miejsca w korporacjach. Bez względu na koniunkturę, wiedza o finansach i przedsiębiorstwach będzie zawsze potrzebna. Przydaje się umiejętność analizy ryzyka finansowego, wpływu światowej gospodarki na krajową. Ekonomista mierzy się z trudnymi zagadnieniami, jak bezrobocie, inflacja, które są uniwersalne. Zna zagadnienia dotyczące handlu zagranicznego, zarządzania, administracji publicznej.

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwo bez ekonomisty. Co więcej, wewnętrznych ekonomistów często konsultuje się z ekspertami spoza firmy, np. analitykami rynku.

urządzenie rozruchowe do samochodu

Redakcja szczesna.pl

Nasi redaktorzy na portalu Szczęsna.pl to zespół wielbicieli wiedzy i pasjonatów różnorodnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów to ekspert w swojej dziedzinie, posiadający wiedzę i doświadczenie, które umożliwia im tworzenie wysokiej jakości treści. Jako redaktorzy, staramy się dostarczać czytelnikom treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące. Nasz zespół skupia się na różnorodnych tematach, takich jak sport i zdrowie, dom i ogród, biznes i finanse, aby dostarczyć czytelnikom różnorodnych informacji i pomocy w codziennym życiu. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które są zgodne z najnowszymi trendami i oczekiwaniami czytelników. Jesteśmy tutaj, aby inspirować, edukować i wspierać naszą społeczność w ich życiowych wyzwaniach i poszukiwaniach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?