szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

Biznes i Finanse

Kiedy możesz wykorzystać wniosek o przywrócenie terminu? Walka z zadłużeniem

Dług to nieodłączny element codzienności świata. Sami Polacy w ciągu ostatniego roku osiągnęli ponad 80 miliardów złotych zadłużenia. Niestety, ale te liczby są po prostu przerażające. Jeszcze większy strach budzi świadomość, że niektóre osoby nic nie robią ze swoją sytuacją. Liczenie na magiczne zniknięcie problemów nigdy nie działa. Jedynym rozwiązaniem jest postępowanie sądowe i próba umorzenia zadłużenia. Nie jest to wcale proste, ale daje nadzieje na wyjście z kryzysu. Co jeśli jest już za późno na odwołanie od pozwu sądowego?

Wniosek o przywrócenie terminu – kiedy można go złożyć?

Taki wniosek możemy złożyć po tym, jak nie odpowiemy w terminie na pismo z sądu. Pozew o zapłatę jest do nas dostarczany listownie, a my mamy 2 tygodnie na złożenie odpowiedzi na pozew. Po upływie tego czasu nie możemy dostarczyć żadnych dokumentów, dowodów ani innych papierów. Każdy prawnik potwierdzi, że sytuacji jest wtedy patowa. Jednak naszą szansą jest wniosek o przywrócenie terminu. To narzędzie, które może ponownie otworzyć nam szansę na odwołanie. Nie zawsze możemy skorzystać z tego wniosku. Niestety, ale czasem zwlekamy bezpodstawnie, co pogarsza naszą sytuację. Dług rośnie, a nasze problemy się pogłębiają. Wniosek mogą złożyć tylko te osoby, które wpasowują się w pewne argumenty. Dowiedz się, kto i kiedy ma taką możliwość!

Przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu – kiedy możemy złożyć wniosek?

Aby sąd pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek o przywrócenie terminu, musimy spełnić choć jeden warunek. Na pewno nie będzie możliwe dalsze oddłużanie, jeśli brak odpowiedzi na pozew był naszym zawinieniem. Wtedy niestety, ale prawnik nie będzie mógł nam pomóc w ten sposób. Jednak jeśli nie odpowiedzieliśmy na list z sądu z naszej winy, wtedy możemy spróbować! Podstawą do złożenia wniosku jest na przykład przewlekła choroba lub przekazanie przez pracownika sądu złych informacji tyczących się terminu złożenia odwołania. Można oprzeć swoją argumentację także na braku pouczenia ze strony sądu w liście. Antywindykacja z pewnością wybierze najmocniejszy powód, który najpewniej zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Pozew o zapłatę – walcz do końca!

Jeśli wiesz już, jak przywrócić termin do złożenia sprzeciwu, to możesz przejść do dalszego działania. Koniecznie uzyskaj pomoc antywindykacji, która pomoże Ci w całym procesie. Oddłużanie zawsze daje nam szansę na spokojne życie i odejście od dawnych problemów. Pozew o zapłatę nie jest niczym przyjemnym i często budzi w nas skrajne emocje. Jednak nie możemy dać się temu ponieść. Najważniejsze to zachować zimną krew i uzyskać odpowiednie wsparcie prawne. Dług sam nie zniknie – sami musimy się go pozbyć. Być może cała sytuacja da nam ogromną nauczkę na resztę życia i zmieni nasze podejście do niektórych spraw. Warto wyciągnąć z niej wnioski i uważać, aby znów nie wpaść w tarapaty.