szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

kartony niestandardowe
Lifestyle

Czy warto zdecydować się na kartony niestandardowe?

Niestandardowe opakowania kartonowe to świetna propozycja dla osób, które muszą przechować czy też wysłać towar o nietypowym rozmiarze, czy specyficznym kształcie. Dzięki nim można nie tylko zoptymalizować czas pakowania, lecz również samych kosztów wysyłki. Właśnie z tego względu przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają właśnie po takie kartony.

Czym są dokładnie kartony niestandardowe?

Kartony niestandardowe różnią się od klasycznych, standardowych pudełek, które mają najczęściej kształt prostopadłościanu. Takie modele wykraczają poza ogólnie przyjęte normy. Dzięki temu są w stanie o wiele skuteczniej zabezpieczyć swoją zawartość. Produkty znajdujące się w nich pod względem kształtu czy gabarytu przekraczają pojemność szablonowego pudełka. Tego rodzaju pudełka o nietypowym wyglądzie są cięte pod różnymi kątami, cylindryczne czy owalne. W ich produkcji wykorzystuje się trochę inne techniki czy wzornictwo. Często też specjalne materiały. Oczywiście, wiele zależy od osób je zamawiających i ich potrzeb. Kartony niestandardowe znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Przydają się w sektorze gastronomicznym, jak i w e-commerce. Ponadto nadają się idealnie jako oryginalne opakowania prezentowe.

Jak dobrać rozmiar kartonu?

Przed złożeniem zamówienia na niestandardowe opakowania kartonowe, należy zastanowić się nad ich wielkością. Tutaj najważniejsze okazują się trzy wymiary, czyli długość (najdłuższy bok), szerokość (najkrótsza krawędź), głębokość albo wysokość (pomiar od góry do dna). Przed wybraniem odpowiedniego kartonu, należy więc zmierzyć towar. Ponadto koniecznie trzeba uwzględnić miejsce na wypełnienie, które ochroni towar przed uszkodzeniem. Jego brak może skutkować naruszeniem produktu, a tym samym niezadowoleniem klienta. Najlepiej wykonać pomiar elementu owiniętego w materiał ochronny, po czym dodać od 1 do 1,5 cm do każdego wyniku.

Dlaczego warto wybrać niestandardowe pudełka?

Kartony niestandardowe mają wiele zalet. Przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po nie zwłaszcza z uwagi na to, że zapewniają znakomitą ochronę zawartości. Tego typu kartony ograniczają do minimum ryzyko uszkodzenia towaru. Są do niego odpowiednio dopasowane, zabezpieczając go ze wszystkich stron. Trzeba dodać, że pudełka o niestandardowym kształcie to też niższe koszty pakowania i transportu oraz optymalizacja procesu pakowania. Kartony te to także rozwiązanie o estetycznym, atrakcyjnym wyglądzie. Wpływa on bezpośrednio na zadowolenie klienta oraz wspiera budowanie długotrwałej relacji.

Pudełka o niestandardowych wymiarach to dobra propozycja dla wszystkich firm, które potrzebują kartonów do pakowania swoich nietypowych towarów.