szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak zrobić wzorki
Lifestyle

Jak zrobić wzorki przygotowując hybrydy?

Jeżeli nasze pierwsze próby malowania paznokci przy pomocy lakierów hybrydowych zakończyły się sukcesem, z pewnością mamy ochotę trochę bardziej poeksperymentować. Możemy spróbować zrobić stylizację ombre albo klasyczny french, ale istnieje coś, co z pewnością skusi nas o wiele bardziej. Wzorki są następnym poziomem wtajemniczenia. Co istotne, ich przygotowanie nie jest aż takie trudne, jak może się nam wydawać. W poniższym artykule podpowiemy, jak wykonać wzorki wykorzystując lakier hybrydowy.

Lakiery hybrydowe z brokatem

Jeżeli brokat jest czymś, co powinno się znaleźć na naszych paznokciach, w sprzedaży dostępne są lakiery hybrydowe, np. na stronie Cuccio, które mają w sobie wiele błyszczących elementów. Możemy postawić na różne odcienie takie jak: niebieski, złoty, srebrny czy różowy. To bardzo dobra propozycja na ozdobę w przypadku hybryd.

Warto zapoznać się ze wszystkimi barwami połyskujących lakierów hybrydowych i dobrać dla siebie idealny kolor. Pomocne w wykonywaniu różnych stylizacji paznokci lakierami hybrydowymi mogą być filmiki znalezione w internecie z instruktażem.

Proste wzorki na paznokciach

Zdobienia przypominające swoim wyglądem marmur będą wręcz idealne dla manicurzystek zaczynających dopiero swoją przygodę. Brak wprawy i trzęsące się ręce mogą w takim przypadku zadziałać na naszą korzyść. Pracę należy rozpocząć od bazowej barwy, którą następnie się utwardza. Kolejnym etapem będzie nałożenie topu na paznokcie, ale po wykonaniu tej czynności nie wkłada się jeszcze dłoni do lampy.

Trzeba najpierw wykonać odznaczające się wzorki marmurowe. Aby tego dokonać na kawałeczku tektury, trzeba umieścić kroplę białego i czarnego lakieru. Mieszamy ze sobą kolory z użyciem pędzelka w różnorodnych proporcjach, a później przenosimy na paznokcie pod postacią nieregularnych linii. Kiedy nasz marmur będzie gotowy, musimy utwardzić paznokcie w lampie. Dodatkowo możemy skusić się na wykończenie manicure z zastosowaniem matowego topu.

Kocie oko

Kocie oko w roli elementu makijażu jest doskonale znaną stylizacją wśród kobiet. Jak można go jednak uzyskać na paznokciach? Lakiery hybrydowe z efektem Cat Eye są zjawiskowym produktem, za pomocą którego można osiągnąć efekt kociego oka.

Aby możliwie najlepiej skorzystać z trójwymiarowego kociego oka, będziemy potrzebować ciemnego lakieru hybrydowego, ponieważ na tle ciemniejszych kolorów, rezultat ten podkreśla głębię koloru i wygląda niezwykle atrakcyjnie. Ponadto konieczny będzie tutaj specjalny magnes, z pomocą którego wykonamy przepiękny wzór.