szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

zestawy do paznokci
Lifestyle

Jakie zestawy do paznokci podarować na święta ukochanej osobie?

Wiele kobiet uwielbia mieć pomalowane paznokcie. Zmienia to wygląd nie tylko samej dłoni, ale także może uzupełnić codzienne stylizacje. Jednak zwykłemu laikowi czasem trudno zorientować się w świecie lakierów i zdecydować, jakie zestawy do paznokci wybrać, aby sprawić komuś prawdziwą przyjemność. Przed zakupem prezentu warto dowiedzieć się, jakie rodzaje manicure są teraz najpopularniejsze i czego potrzebujemy do ich wykonania.

Zestawy do manicure klasycznego

Manicure klasyczny to najprawdopodobniej pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o malowaniu paznokci. Do wykonania go nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, a jedynie wybrany przez nas lakier.

W zestawach prezentowych często znajdziemy, oprócz lakieru kolorowego, także bazę i top. Używanie tych produktów wydłuża trwałość manicure, a na dodatek poprawia jego wygląd. Ukochanej osobie możemy podarować także zestaw do stylizacji french.

Zaletą manicure klasycznego jest to, że nie wymaga on używania lamp, przez co taki zestaw możemy podarować każdemu i nie martwić się, czy znajdzie dla niego użytek. Wadą jest jednak to, że jego trwałość jest znacznie krótsza niż stylizacji hybrydowej.

Zestawy do manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy i żelowy to dwie różne rzeczy, jednak do ich wykonania potrzebujemy podobnych narzędzi. Przede wszystkim ważne jest posiadanie lampy UV lub LED do utwardzania lakieru.

Manicure hybrydowy wykonujemy przez nałożenie na paznokcie kilku warstw – bazy, koloru i topu. Jest to najbardziej podstawowy sposób malowania paznokci tą metodą, jednak możemy do niej dodać brokat, klejnociki, wzroki – i wszystko to będzie trwałe, dzięki możliwości utwardzenia stylizacji w lampie.

Ciekawe zestawy do paznokci można kupić w sklepie internetowym Cuccio. W ofercie znajdziemy na przykład zestaw startowy mini, który możemy podarować osobie, która jeszcze nie wykonuje sama takiego rodzaju manicure i potrzebuje przekonać się, czy jest to coś odpowiedniego dla niej. Pamiętajmy jednak, aby nowicjuszowi podarować także lampę UV lub LED.

Zestaw do manicure żelowego

Manicure żelowy od hybrydowego różni się przede wszystkim tym, że dzięki żelom możemy znacząco utwardzić lub przedłużyć paznokcie. Trwałość takiej stylizacji jest też zazwyczaj dłuższa, a naturalna płytka paznokcia jest lepiej chroniona przed uszkodzeniami.

Jeśli chcesz zakupić dla kogoś zestaw do takiego rodzaju manicure, dowiedz się, czy posiada lampę UV lub LED. Jeśli tak, możesz dla takiej osoby zamówić zestaw do stylizacji, w którym znajdą się zarówno ciekawe kolory, jak i niezbędne do stylizacji lakiery – czyli baza, top oraz żel utwardzający.