Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Nowy standard parzenia kawy - nowoczesne ekspresy Jura

Nowy standard parzenia kawy – nowoczesne ekspresy Jura

Data publikacji 14 lutego 2022

Kawa od lat jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Pije się ją dla samego smaku, ale także dla pokonania zmęczenia czy pobudzenia organizmu. Napar ten przygotowuje się zazwyczaj z ziaren kakaowca. Może być podawany w odmiennych wariantach – na gorąco bądź na zimno. Wśród różnych urządzeń dostępnych na rynku, swoją niezawodnością i funkcjonalnością wyróżniają się ekspresy Jura, które wykorzystują automatyczną metodę parzenia tego napoju. Zarówno miłośnicy, jak i osoby pijące kawę sporadycznie, docenią smak i aromat naparu przygotowanego w ten sposób.

Ekspresy Jura – kilka słów o marce

Firma Jura swoją działalność rozpoczęła już w 1931 r. Początkowo zajmowała się tworzeniem urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Już wtedy dało się zauważyć, że stawia na innowacyjność i wysoki standard. Około 1980 r. zaczęła produkować automatyczne ekspresy, stając się tym samym jedną z pierwszych firm tworzących sprzęty tego typu. Marka ta może się poszczycić także dużą rozpoznawalnością i popularnością na całym świecie. Cieszy się uznaniem indywidualnych klientów, ale także biur i sektora gastronomicznego. Pomimo tego, że siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, ekspres Jura jest sprzedawany w wielu krajach, m.in.: Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Szwecji, Australii, a także w Polsce.     

Rewolucja w piciu kawy

Znaczącym faktem, jeżeli chodzi o sposoby parzenia kawy jest opracowanie urządzenia całkowicie intuicyjnego i automatycznego. Jura w 1994 r. stworzyła właśnie taki rodzaj sprzętu. Za jej pośrednictwem miał miejsce ważny przełom w tej dziedzinie. Na rynku dokonała się swoista rewolucja. Od tego czasu do zrobienia kawy w ekspresach Jura, wystarczyło nacisnąć tylko jeden przycisk. Dzięki temu marka zyskała na jakości i nowoczesności.

Pewna jakość i wygoda

Kawa z ekspresów jest popularna już od wielu lat. Śmiało można powiedzieć, że jej picie stało się już tradycją. Korzystając z ekspresów Jura na pewno nie zawiedziemy się jej smakiem i aromatem. Ponadto sposób przygotowania nie jest skomplikowany i czasochłonny. Jeżeli chodzi o urządzenia tej marki, są bardzo zautomatyzowane. W środku mają wbudowany m. in.: młynek, który mieli ziarna, spieniacz do mleka czy inteligentny system wody z czujnikiem filtra. Wystarczy wybrać opcję, nacisnąć odpowiedni przycisk i napar robi się sam. Dodatkowo można wybrać trudniejszy do zrobienia napój, jak choćby latte macchiato, a urządzenie zrobi je bez problemu. Niektóre ekspresy Jura można obsługiwać nawet za pomocą smartfona. Ogólny wygląd sprzętów jest także designerski, dlatego prezentują się elegancko i nowocześnie w każdej przestrzeni.      

urządzenie rozruchowe do samochodu

Redakcja szczesna.pl

Nasi redaktorzy na portalu Szczęsna.pl to zespół wielbicieli wiedzy i pasjonatów różnorodnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów to ekspert w swojej dziedzinie, posiadający wiedzę i doświadczenie, które umożliwia im tworzenie wysokiej jakości treści. Jako redaktorzy, staramy się dostarczać czytelnikom treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące. Nasz zespół skupia się na różnorodnych tematach, takich jak sport i zdrowie, dom i ogród, biznes i finanse, aby dostarczyć czytelnikom różnorodnych informacji i pomocy w codziennym życiu. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które są zgodne z najnowszymi trendami i oczekiwaniami czytelników. Jesteśmy tutaj, aby inspirować, edukować i wspierać naszą społeczność w ich życiowych wyzwaniach i poszukiwaniach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?