szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

okulary korekcyjne oprawki
Lifestyle Moda

Okulary korekcyjne oprawki – jak dobrać je do kształtu twarzy?

Wybór oprawek okularów korekcyjnych to jedna z najtrudniejszych decyzji dla każdej kobiety. Również mężczyźni mają dylemat w zakładzie optycznym. Dzisiaj oprawki są traktowane niemalże jak biżuteria, a nie przedmiot medyczny.

Okulary czy soczewki

Okulary korekcyjne oprawki noszone są przez bardzo wiele osób. Szczególnie osoby, które mają pracę biurową i codziennie wiele godzin wpatrują się w ekran komputera po jakimś czasie są zmuszone do wizyty u optometrysty. Najczęściej taka wizyta kończy się właśnie zaleceniem noszenia okularów albo szkieł kontaktowych. Soczewki kontaktowe nie są polecane dla każdego. Nie wszyscy potrafią je nosić. Trudność sprawia nie tylko założenie ich i zdejmowanie. U niektórych osób wywołują one suchość oczu i podrażnienia. Dlatego też dla większości ludzi to właśnie okulary korekcyjne są najlepszym rozwiązaniem ich problemu z krótkowzrocznością albo dalekowzrocznością. Wady wzroku są bardzo różne. Jeżeli wada jest bardzo zaawansowana to zazwyczaj trzeba kupić specjalistyczne szkła, czasami nawet trzeba je sprowadzić z innego miasta. Nie są łatwo dostępne. Jednak w większości przypadków standardowy optyk jest w stanie sobie poradzić z doborem szkieł.

Wyrażenie siebie

Każdy człowiek chce wyglądać dobrze. Dlatego też oprócz doboru stroju i fryzury, każda osoba, która nosi okulary, stara się jak najlepiej dobrać swoje oprawki do kształtu twarzy i ogólnego wizerunku. Przedstawiciele pewnych zawodów nie mogą ubierać się ekstrawagancko, zatem nie mogą również nosić na przykład bardzo kolorowych czy krzykliwych oprawek. Jednak większość społeczeństwa ma tutaj pełną dowolność i może wybrać takie oprawki na jakie ma ochotę. Oprawki okularów mogą świetnie wydłużyć twarz albo też ją skrócić. Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Idealnie, jeżeli pracownik salonu optycznego jest przeszkolony w zakresie doboru oprawek dla klientów, biorąc pod uwagę na przykład kształt twarzy, ale też robiąc skróconą analizę kolorystyczna i dobierając kolor oprawek. Klienci bardzo cenią takie kompleksowe podejście. Oprócz zwyczajnej uprzejmości, profesjonalizm zawsze jest bardzo doceniany. Okulary korekcyjne oprawki nie są tanie, ale jest to inwestycja na kilka lat. Niektóre osoby przyznają się do posiadania kilku par okularów i różnych oprawek. Dzięki temu każdego dnia mogą wyglądać inaczej. Zmienia się ich wizerunek. Na pewno jest to fajny sposób na wyrażenie siebie. Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy noszenie okularów było bardzo przykrym obowiązkiem. Dzisiaj okulary to modny gadżet. Do tego stopnia, że niektórzy noszą tak zwane zerówki, tylko po to, żeby nosić oprawki.