szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

Perfumy definicją kobiecości
Lifestyle

Perfumy definicją kobiecości

Odpowiednio dobrane perfumy są uzupełnieniem naszej osobowości i stylu. Przy ich wyborze liczą się: kompozycje zapachowe, odpowiednie proporcje, dopasowanie do okoliczności, potrzeb lub pory dnia. Każdego roku zmieniają się trendy, a nowinki i nieszablonowe połączenia mogą śmiało konkurować z ponadczasowymi klasykami.

Detale ważniejsze niż całość

Zmysł węchu jest niedocenianym, ale niezaprzeczalnie ważnym narzędziem w naszym życiu. W końcu to zapach wykrywa i zapisuje w mózgu powiązane z nim wspomnienia, doświadczenia i informacje. Nic nie pachnie równie pięknie co powietrze o poranku na wsi, skóra noworodka, czy święta Bożego Narodzenia. Zapachy zapadają głęboko w pamięć i są z nami od dzieciństwa do końca życia. Odtworzenia takich aromatów szukamy podświadomie wśród perfum, aby towarzyszyły nam na co dzień.

O postrzeganiu drugiej osoby decydują detale, nie do końca widoczne na pierwszy rzut oka. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa zapach. Tak jak ubranie skrojone na miarę są gwarancją niepowtarzalności, tak i indywidualnie wybrany zapach uspokaja, dodaje energii i tworzy niepowtarzalną aurę wokół nas. Mamy chęci do działania, a dzięki temu zarażamy pozytywną energią ludzi dookoła nas.

Postanowienia noworoczne

Każdy zaczyna nowy rok z listą postanowień, które po jakimś czasie przynoszą tylko rozczarowania. A może by tak rozpocząć go z nowym zapachem, który pozwoli szampańsko spędzić wieczór sylwestrowy i patrzeć z nadzieją na zmiany, które nadejdą w 2023 roku? Pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Kompozycja zapachu składa się z trzech nut, uwalniających się w określonych przedziałach czasowych od ich użycia:

  • nuta głowy — wyczuwamy ją zaraz po rozpyleniu, a zapach ten najszybciej się ulatnia, po około 30 minutach;
  • serca — utrzymuje się do kilku godzin na skórze; spaja całość i nadaje jej wyrazistości;
  • głębi — decyduje o ostatecznym charakterze zapachu.

W związku z tym wybierając perfumy na nowy rok, nie warto opierać się jedynie na pierwszym wrażeniu. Śmiało wypróbujmy kilka zapachów, aplikując je na strategiczne miejsca, czyli na nadgarstki i za uchem, Krew krąży tam najmocniej, będą najlepszym wyznacznikiem zapachu i trwałości perfum w ciągu całego dnia. Określmy także, czego od nich oczekujemy: odświeżenia, lekkości, poprawy humoru, dodania odwagi, czy może stworzenia aury tajemniczości. Jeśli chodzi o perfumy damskie, to wybierać możemy z nut cytrusowych, kwiatowych, morskich lub z aromatami cięższymi, jak piżmo, kaszmir i wanilia.

Zapach jako znak rozpoznawczy

Czy masz już w swojej kolekcji flakon perfum, które możesz nazwać swoją wizytówką? Jeśli nie, oznacza to, że nie zalazłaś odpowiedniego zapachu, który byłby niczym Twoja druga skóra. Perfumy damskie powinny też współgrać z osobowością i temperamentem. Już za moment wejdziemy wspólnie w 2023 rok. Warto powitać go wyjątkowo i umilić sobie nowy rok pachnącym akcentem. Perfumy mogą być świetnym noworocznym upominkiem dla samego siebie, jak i dla najbliższych. Na stronie https://perfumy.pl/ znajdziemy największe zapachowe bestsellery i nowości. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ szeroki wachlarz produktów z najwyższej półki, to gwarancja satysfakcji i jakości. Warto już dziś skorzystać z wygodnej opcji zakupów przez internet i uzupełnić swoją kolekcję.