szczesna.pl

Blog ogólnotematyczny

Wózek serwisowy do sprzątania
Lifestyle

Wózek serwisowy do sprzątania – na co zwracać uwagę podczas jego wyboru?

Wózek serwisowy do sprzątania jest przydatnym elementem sprawdzającym się przede wszystkim tam, gdzie niezbędne jest regularne czyszczenie sporych powierzchni, na przykład w szpitalach czy hotelach. Gdzie warto wykorzystać profesjonalny wózek serwisowy? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, dokonując jego wyboru? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wózek sprzątacza – gdzie warto go wykorzystać?

Wózki gospodarcze do sprzątania to praktyczne akcesoria, które mają uniwersalne zastosowanie. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie powierzchnia, którą trzeba oczyścić, jest spora lub mieści się na różnych kondygnacjach. W takim przypadku przenoszenie sprzętu potrzebnego do mycia i dezynfekowania byłoby niewygodne i pochłaniałoby dużo czasu.

Wózki na kółkach do sprzątania to zatem obowiązkowe wyposażenie ekip sprzątających w hotelach i innych obiektach noclegowych. Tam kluczową kwestią jest nie tylko idealna czystość, ale także szybkość przeprowadzania prac porządkowych.

Co jest ważne przy wyborze wózka serwisowego?

Powierzchnia

Należy się zastanowić, na jakim obszarze ma być używany wózek serwisowy do sprzątania. Jeżeli zostawimy go bez nadzoru w miejscu publicznym, najlepiej zaopatrzyć się w jego wersję z zamykaną przegródką przeznaczoną na chemikalia.  

Magazynowanie

Zastanówmy się, jaką ilość środków czyszczących oraz sprzętu czyszczącego będziemy używać. Po poddaniu ocenie, co ma być przewożone docelowo na wózku do sprzątania, upewnijmy się, iż wózek ma możliwość przewożenia tylu elementów. Istotne jest, żeby wózek serwisowy został przygotowany w taki sposób, aby odpowiadał potrzebom danego miejsca do sprzątania.  

Powierzchnia podłogi

Zastanówmy się, jaką mamy powierzchnię podłogi. Jeżeli na miejscu sprzątania ułożone są dywany, koła muszą być znacznie większe, w przeciwnym wypadku do przemieszczania wózka będzie potrzebna duża siła.

Przestrzeń

Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, powinniśmy się upewnić, iż nasz wózek nie ma zbyt dużych wymiarów odnośnie do obszaru użytkowania.

Wózek serwisowy do sprzątania jest idealny pod względem wydajności i może zaoszczędzić pracownikom sporo czasu, jak również rozwiązać problem z brakiem szafek do przechowywania środków czyszczących. Chcąc kupić wózek serwisowy, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę oferującą taki sprzęt. Najlepiej wcześniej skontaktować się z jej pracownikiem i omówić wszelkie szczegóły dotyczące naszego zamówienia.