Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zdrowe przekąski na imprezę

Zdrowe przekąski na imprezę to prawdziwy hit!

Data publikacji 2 lutego 2021


Zdrowe jedzenie ma ogromne znaczenie dla zdrowia, samopoczucia i sylwetki, warto więc sięgać po nie przy każdej okazji. Jest to też sposób na urozmaicenie swojego menu, zwłaszcza gdy do tej pory stale jadło się to samo. Nie warto rezygnować ze zdrowego jedzenia nawet wtedy, gdy organizuje się imprezę dla znajomych czy przyjaciół. Gdy przyrządzi się dla nich smakowite i zdrowe przekąski, można liczyć na ich zachwyt, zadbać o ich zdrowie, a także… prawdziwie im zaimponować, zwłaszcza że obecnie panuje wielka moda na zdrowe jedzenie.

Co przygotować?

Zdrowe przekąski na imprezę, oparte na warzywa, owocach i innych zdrowych pokarmach, to znakomita alternatywa dla zwykle jadanych podczas towarzyskich spotkań niezdrowych, najczęściej słonych przekąsek. Oczywiście ich przygotowanie wymaga nieco więcej czasu i inwencji niż kupienie chipsów, paluszków, precelków czy orzechów, ale efekt jest tego wart. Jest to też sposób na pozytywne zaskoczenie swych gości, jak również piękne podanie pokarmów. Chipsy w miskach i paluszki w szklankach to już przeżytek, teraz można na przykład pokroić warzywa w słupki, podać je w dekoracyjnym słoiku, a w sosjerce – dip. Świetnie wyglądają też słupki różnokolorowych warzyw rozłożone dekoracyjnie na dużym talerzu, z umieszczonym pośrodku naczynku z sosem czy kilkoma ich rodzajami do wyboru. Do tak pięknie wyglądających i podanych przekąsek z entuzjazmem podejdą nawet osoby nieprzekonane do zdrowego jedzenia.

Bardzo pięknie wyglądają też sałatki podane w pucharkach czy w słoikach, jak również zaserwowane w łódeczkach wykonany z listków – cykorii czy sałaty lodowej. W ten sposób też bardzo wygodnie się je je – finger foods jest bardzo modne nawet na spotkaniach biznesowych! – a przy tym można oszczędzić sobie zmywania. Takie ekologiczne „talerzyki” to świetne rozwiązanie.

Inne ciekawe pomysły

Warzywa z dipem to znakomity pomysł, ale nie trzeba na nich poprzestawać. Warto przygotować różne rodzaje przekąsek. Będzie pięknie, niezwykle kolorowo, optymistycznie, a przy tym każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą to być na przykład małe kanapeczki, tartinki czy tosty, ze zdrowymi dodatkami – białym serkiem, kawałkami warzyw, szynką czy serem. Warto także przygotować guacamole – meksykańską pastę z awokado z dodatkami (m.in. sokiem z limonki i czerwoną cebulką), którą podaje się najlepiej z chipsami nachos czy kawałkami przysmażonej tortilli, jak i bliskowschodni hit z ciecierzycy – hummus, będący świetnym dodatkiem także do takich zdrowych chipsów, jak i kanapek, ale i surowych warzyw.

urządzenie rozruchowe do samochodu

Redakcja szczesna.pl

Nasi redaktorzy na portalu Szczęsna.pl to zespół wielbicieli wiedzy i pasjonatów różnorodnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów to ekspert w swojej dziedzinie, posiadający wiedzę i doświadczenie, które umożliwia im tworzenie wysokiej jakości treści. Jako redaktorzy, staramy się dostarczać czytelnikom treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące. Nasz zespół skupia się na różnorodnych tematach, takich jak sport i zdrowie, dom i ogród, biznes i finanse, aby dostarczyć czytelnikom różnorodnych informacji i pomocy w codziennym życiu. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które są zgodne z najnowszymi trendami i oczekiwaniami czytelników. Jesteśmy tutaj, aby inspirować, edukować i wspierać naszą społeczność w ich życiowych wyzwaniach i poszukiwaniach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?